Hem : Produkter : Backup & datalagring : Bandstationer : Hewlett Packard Enterprise
HPE Storage MSL2024 Gen4 - Bandbibliotek 1.1 PB - platser: 24 - inga bandenheter - högsta antal enheter: 2 - kan monteras i rack - 2U - för StoreEver MSL2024
Information
Beställningsvara
TillverkareHewlett Packard Enterprise
Artnr
AK379B
| Allmänt |
| Typ av enhet | Bandbibliotek - inga bandenheter |
| Modell | Kan monteras i rack - 2U |
| Total lagringskapacitet | 1.1 PB (komprimerat) |
| Med uttagbara medier | 24 |
| Högsta antal enheter | 2 |
| Bandenheter som stöds | LTO Ultrium 9, LTO Ultrium 8, LTO Ultrium 7 |
| Inbyggda enheter | Lysdiodspanel |
| Bredd | 48 cm |
| Djup | 80.6 cm |
| Höjd | 8.7 cm |
| Vikt | 14.9 kg |
| Flyttbar lagringslösning |
| Typ | Inga bandenheter |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x 8Gb Fibre Channel 1 x Ethernet 100Base-TX (administration) - RJ-45 1 x USB (administration) |
| Diverse |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 100,000 timmar |
| Strömtillförsel |
| Typ | Nätaggregat |
| Nätspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Tillverkarens garanti |
| Typ | Begränsad garanti - delar - 1 år - på platsen - svarstid: nästa arbetsdag Tekniskt stöd - telefonrådgivning - 1 år - tillgänglighet: 9 timmar om dagen / måndag - fredag |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 58.9 cm |
| Emballagets djup | 98.7 cm |
| Emballagets höjd | 27.1 cm |
| Emballagets vikt | 25.8 kg |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 10 °C |
| Max temperatur vid drift | 35 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 20 - 80 % (icke-kondenserande) |
| Kompatibilitetsinformation |
| Designat för | HPE StoreEver MSL2024 |
|