Hem : Produkter : Hårddiskar & optiska enheter : Hårddiskar - internt : KIOXIA
KIOXIA EXCERIA BASIC - SSD - 1 TB - inbyggd - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)
Information
Finns i lager
TillverkareKIOXIA
Artnr
LSF10Z001TG8
EAN
4582761161108
| Allmänt |
| Typ av enhet | SSD-enhet - inbyggd |
| Kapacitet | 1 TB |
| NAND-flashminnestyp | Cell med fyra nivåer (QLC) |
| Formfaktor | M.2 2280 |
| Gränssnitt | PCIe 4.0 x4 (NVMe) |
| Egenskaper | NVM Express (NVMe) 2.0d, BiCS flash, TRIM-support, Idle Time Garbage Collection, Host Memory Buffer (HMB) |
| Bredd | 22.15 mm |
| Djup | 80.15 mm |
| Höjd | 2.38 mm |
| Vikt | 5.6 g |
| Prestanda |
| SSD-hållbarhet | 300 TB |
| Intern datafrekvens | 7200 MBps (läs)/ 6600 MBps (skriv) |
| Maximalt 4 KB Random Write | 1150000 IOPS |
| Max 4kB random read | 1000000 IOPS |
| Pålitlighet |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 1,500,000 timmar |
| Expansion och anslutningar |
| Gränssnitt | 1 x PCI Express 4.0 x4 (NVMe) - M.2 M-nyckel |
| Kompatibelt fack | M.2 2280 |
| Strömtillförsel |
| Nätspänning | 3.3 V |
| Strömkonsumtion | 3.8 watt (aktiv) |
| Diverse |
| Standarder som följs | RoHS |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 5 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 85 °C |
| Min temperatur vid förvaring | -40 °C |
| Max temperatur vid förvaring | 85 °C |
|