Hem : Produkter : Hårddiskar & optiska enheter : Hårddiskar - internt : SanDisk
SanDisk Extreme Portable V3 - SSD - krypterat - 2 TB - extern (portabel) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C kontakt) - 256 bitars AES
Information
Beställningsvara
TillverkareSanDisk
Artnr
SDSSDE70-2T00-G25
EAN
0619659223199
| Allmänt |
| Typ av enhet | SSD-enhet - extern (portabel) |
| Kapacitet | 2 TB |
| Maskinvarukryptering | Ja |
| Krypteringsalgoritm | 256 bitars AES |
| Gränssnitt | USB 3.2 Gen 2x2 |
| Egenskaper | Vattentät, dammtålig, stöttålig |
| Bredd | 50.8 mm |
| Djup | 85.09 mm |
| Höjd | 9.91 mm |
| Vikt | 46.9 g |
| Prestanda |
| Gränssnittets överföringshastighet | 20 Gb (USB 3.2 gen 2x2) |
| Intern datafrekvens | 2000 MBps |
| Expansion och anslutningar |
| Gränssnitt | 1 x USB 3.2 Gen 2x2 - 24 pin USB-C |
| Programvara & Systemkrav |
| Operativsystem erfordras | Apple MacOS 13 eller senare, Windows 10 eller senare |
| Diverse |
| Inkluderade tillbehör | USB-A till USB-C-adapter |
| Medföljande kablar | 1 x USB-C-kabel - extern |
| Standarder som följs | IP65 |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 10.7 cm |
| Emballagets djup | 15.24 cm |
| Emballagets höjd | 3.3 cm |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 5 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 45 °C |
| Min temperatur vid förvaring | -20 °C |
| Max temperatur vid förvaring | 85 °C |
|