Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com 14 m HDMI-signalförstärkare - 4K 60Hz - Förlängd räckvidd för audio/video - HDMI - upp till 14 m
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
HDBOOST4K2
EAN
0065030883795
| Allmänt |
| Typ av enhet | Förlängd räckvidd för audio/video |
| Formfaktor | Extern |
| Färg | Svart |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Datalänkprotokoll | HDMI |
| Dataöverföringshastighet | 18 Gbps |
| Max upplösning | 60 Hz |
| Max överföringsavstånd | 14 m |
| Statusindikatorer | Strömförsörjning |
| Funktioner | Drivs via USB, 4 K upplösningssupport, DTS-stöd, stöd för Dolby Digital |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x HDMI (inmatning) - 19-stifts HDMI typ A hona 1 x HDMI (utmatning) - 19-stifts HDMI typ A hona |
| Diverse |
| Medföljande kablar | 1 x mikro-USB-kabel - 30 cm |
| Standarder som följs | FCC, RoHS, WEEE, REACH, HDCP 2.0 |
| Mått och vikt |
| Bredd | 5.2 cm |
| Djup | 2.85 cm |
| Höjd | 1.37 cm |
| Vikt | 15 g |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 17 cm |
| Emballagets djup | 14 cm |
| Emballagets höjd | 3 cm |
| Emballagets vikt | 113 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 2 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 70 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 5 - 90% |
|