Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com 3 Way HDMI Splitter - HDBaseT Extender Kit w/ 3 Receivers - 1x3 HDMI over CAT5e / CAT6 Splitter - 3 Port HDBaseT HDMI Extender - Up to 4K (ST124HDBT) - Förlängd räckvidd för audio/video - upp till 70 m
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
ST124HDBT
EAN
0065030864558
| Allmänt |
| Typ av enhet | Förlängd räckvidd för audio/video |
| Formfaktor | Kan monteras i rack |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Max upplösning | 4096 x 2160 @ 30 Hz |
| Max överföringsavstånd | 70 m |
| Funktioner | 4 K upplösningssupport, Dolby TrueHD support, stöd för DTS-HD |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 3 x HDMI - 19-stifts HDMI typ A hona 1 x IrDA - mini jack |
| Diverse |
| Inkluderade tillbehör | 4 x IR-sändare, 4 x IR-mottagare, 3 x HDBaseT-mottagare |
| Standarder som följs | FCC, RoHS |
| Strömtillförsel |
| Nätdel | Extern strömadapter |
| Nätspänning | AC 120/230 V |
| Mått och vikt |
| Bredd | 26.2 cm |
| Djup | 28.9 cm |
| Höjd | 7 cm |
| Vikt | 1.6 kg |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 2 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 0 - 80% (icke-kondenserande) |
|