Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com 33ft (10m) 8K 60Hz HDMI Signal Booster, Active HDMI 2.1 Inline Repeater and Video Signal Amplifier up to 8K 60Hz/4K 144Hz, Compact HDMI Cable Extender - HDMI Signal Extension (33FT-8K-HDMI-BOOSTER) - Förlängd räckvidd för audio/video - sändare - HDMI - 2 portar - upp till 10 m - TAA-kompatibel
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
33FT-8K-HDMI-BOOSTER
EAN
0065030900423
| Allmänt |
| Typ av enhet | Förlängd räckvidd för audio/video (sändare) |
| Formfaktor | Extern |
| Färg | Svart |
| Nätverksfunktioner |
| Antal portar | 2 |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Datalänkprotokoll | HDMI |
| Dataöverföringshastighet | 48 Gbps |
| Max upplösning | 7680 x 4320 |
| Max överföringsavstånd | 10 m |
| Statusindikatorer | Strömförsörjning |
| Funktioner | Drivs via USB, 7.1-kanaligt ljudstöd |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x HDMI (inmatning) - 19-stifts HDMI typ A hona 1 x HDMI (utmatning) - 19-stifts HDMI typ A hona |
| Diverse |
| Inkluderade tillbehör | USB-strömkabel |
| Medföljande kablar | 1 x mikro-USB-kabel |
| Standarder som följs | FCC Part 15, RoHS, WEEE, REACH, HDCP 2.2, HDCP 1.4, HDCP 2.3, DSC 1.1, DSC 1.2a |
| TAA-kompatibel | Ja |
| Mått och vikt |
| Bredd | 4.6 cm |
| Djup | 4.9 cm |
| Höjd | 1.6 cm |
| Vikt | 57 g |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 15.9 cm |
| Emballagets djup | 10 cm |
| Emballagets höjd | 4.5 cm |
| Emballagets vikt | 200 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 2 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 0 - 80% RH |
|