Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com 4K HDMI KVM-förlängare över fiber - HDMI-video och USB-fjärrkontroll för KVM-omkopplare/-konsol - upp till 300 m (MultiMode) - 2x 10G MMF SFP+-moduler - KVM-förlängningssats (TX / RX) - Förlängare för tangentbord/video/mus/ljud - 10GbE - över fiberoptik - USB - 10GBase-SR - upp till 300 m - 850 nm
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
SV565FXHD4KU
EAN
0065030887694
| Allmänt |
| Typ av enhet | Förlängare för tangentbord/video/mus/ljud |
| Formfaktor | Extern |
| Färg | Svart |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | 10GBase-SR |
| Datalänkprotokoll | 10GbE |
| Optisk våglängd | 850 nm |
| Tangentbords-/musgränssnitt | USB |
| Max upplösning | 3840 x 2160 @ 60 Hz |
| Max överföringsavstånd | 300 m |
| Statusindikatorer | Status |
| Funktioner | Fullt duplexläge, 7.1-kanaligt ljudstöd, EDID Pass-Through, Digital Diagnostics Monitoring (DDM), stödjer för 4:4:4 chroma stickprov, USB HID Transport |
| Standarder som följs | IEEE 802.3ae, USB 1.1, USB 2.0 |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x HDMI (inmatning) - 19-stifts HDMI typ A hona 1 x HDMI (utmatning) - 19-stifts HDMI typ A hona 3 x USB 2.0 (inmatning) - Type A |
| Diverse |
| Inkluderade tillbehör | 2 x SFP+ transceivers (LC multiläge) |
| Medföljande kablar | 3 x USB typ A- till mini-USB typ B-kabel |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 1,000,000 timmar |
| Standarder som följs | FCC, RoHS, MSA, EDID-kompatibel, OM3, HDCP 2.2 |
| Strömtillförsel |
| Nätdel | Extern strömadapter |
| Installerat antal | 2 |
| Nätspänning | AC 100-240 V |
| Energiförbrukning vid drift | 10 Watt |
| Mått och vikt |
| Bredd | 7.5 cm |
| Djup | 10 cm |
| Höjd | 2.8 cm |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 30.6 cm |
| Emballagets djup | 17.5 cm |
| Emballagets höjd | 7.4 cm |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 2 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 50 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 0 - 80% (icke-kondenserande) |
|