Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com Arista Networks QSFP-40G-SR4 Compatible QSFP+ Module, 40GBASE-SR4, 40GbE Multimode Fiber MMF Optic Transceiver, 40GE Gigabit Ethernet QSFP+, MPO Connector, 150m, 850nm, DDM - Lifetime Warranty (QSFP-40G-SR4-AR-ST) - QSFP+ sändar/mottagarmodul (likvärdigt med: Arista Networks QSFP-40G-SR4) - 40GbE - 40GBASE-SR4 - MPO multiläge - upp till 150 m - 850 nm
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
QSFP-40G-SR4-AR-ST
EAN
0065030885218
| Allmänt |
| Typ av enhet | QSFP+ sändar/mottagarmodul |
| Formfaktor | Insticksmodul |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | 40GBASE-SR4 |
| Datalänkprotokoll | 40GbE |
| Dataöverföringshastighet | 40 Gbps |
| Optisk våglängd | 850 nm |
| Max överföringsavstånd | 150 m |
| Funktioner | Digital Diagnostics Monitoring (DDM) |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 40GBASE-SR4 - MPO multi-mode hona |
| Diverse |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 244,610,583 timmar |
| Standarder som följs | FCC, MSA |
| OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer | Arista Networks QSFP-40G-SR4 |
| Mått och vikt |
| Bredd | 12.2 cm |
| Djup | 1.86 cm |
| Höjd | 0.85 cm |
| Vikt | 37.5 g |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 9 cm |
| Emballagets djup | 11.5 cm |
| Emballagets höjd | 3.1 cm |
| Emballagets vikt | 50 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - livstid |
|