Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com Arista Networks SFP-10G-LR Compatible SFP+ Module, 10GBASE-LR, 10GbE Single Mode Fiber SMF Optic Transceiver, 10GE Gigabit Ethernet SFP+, LC 10km, 1310nm, DDM, Mini GBIC SFP+ - Lifetime Warranty (AR-SFP-10G-LR-ST) - SFP+ sändar/mottagarmodul (likvärdigt med: Arista Networks SFP-10G-LR) - 10GbE - 10GBase-LR - LC enkelläge - upp till 10 km - 1310 nm
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
AR-SFP-10G-LR-ST
EAN
0065030885164
| Allmänt |
| Typ av enhet | SFP+ sändar/mottagarmodul |
| Formfaktor | Insticksmodul |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | 10GBase-LR |
| Datalänkprotokoll | 10GbE |
| Dataöverföringshastighet | 10 Gbps |
| Optisk våglängd | 1310 nm |
| Max överföringsavstånd | 10 km |
| Funktioner | Digital Diagnostics Monitoring (DDM) |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 10GBase-LR - LC-enkelläge hona x 2 |
| Diverse |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 1,386,624,697 timmar |
| Standarder som följs | FCC, MSA |
| OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer | Arista Networks SFP-10G-LR |
| Strömtillförsel |
| Energiförbrukning vid drift | 1.3 Watt |
| Mått och vikt |
| Bredd | 5.84 cm |
| Djup | 1.39 cm |
| Höjd | 1.37 cm |
| Vikt | 21 g |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 9 cm |
| Emballagets djup | 11.5 cm |
| Emballagets höjd | 3.1 cm |
| Emballagets vikt | 50 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - livstid |
|