Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com Cisco FET-10G Compatible SFP+ Module, 10GBASE-USR, 10GbE Multimode Fiber MMF Optic Transceiver, 10GE Gigabit Ethernet SFP+, LC 300m, 850nm, DDM, Cisco Nexus 2000 - Lifetime Warranty (FET-10G-ST) - SFP+ sändar/mottagarmodul (likvärdigt med: Cisco FET-10G) - 10GbE - 10GBase-USR - LC multiläge - upp till 100 m - 850 nm - för Cisco Nexus 2224TP, 2232PP 10GE, 2232TM, 2248TP, 2248TP-E, 93180YC-FX, 9336C-FX2, 9372PX-E
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
FET-10G-ST
EAN
0065030886000
| Allmänt |
| Typ av enhet | SFP+ sändar/mottagarmodul |
| Formfaktor | Insticksmodul |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | 10GBase-USR |
| Datalänkprotokoll | 10GbE |
| Dataöverföringshastighet | 10 Gbps |
| Optisk våglängd | 850 nm |
| Max överföringsavstånd | 100 m |
| Funktioner | Fullt duplexläge, Digital Diagnostics Monitoring (DDM) |
| Standarder som följs | IEEE 802.3ae |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 10GBase-USR - LC multi-mode hona x 2 |
| Diverse |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 498,745,585 timmar |
| Standarder som följs | MSA |
| OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer | Cisco FET-10G |
| Mått och vikt |
| Bredd | 5.84 cm |
| Djup | 1.39 cm |
| Höjd | 1.37 cm |
| Vikt | 20 g |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 9 cm |
| Emballagets djup | 11.5 cm |
| Emballagets höjd | 3.1 cm |
| Emballagets vikt | 50 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - livstid |
| Kompatibilitetsinformation |
| Designat för | Cisco Nexus 2224TP Fabric Extender, 2232PP 10GE Fabric Extender, 2232TM Fabric Extender, 2248TP Fabric Extender, 2248TP GE Fabric Extender, 2248TP GE Fabric Extender for N5K/N2K Bundle, 2248TP-E Fabric Extender, 2248TP-E GE Fabric Extender, 2248TP-E GE Fabric Extender Reversed Airflow Pack, 2248TP-E GE Fabric Extender Standard Airflow Pack, 93180YC-FX, 9336C-FX2, 9372PX-E |
|