Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com Cisco SFP-10G-LR-S Compatible SFP+ Module, 10GBASE-LR, 10GbE Single Mode (SMF) Fiber SMF Optic Transceiver, 10GE Gigabit Ethernet SFP+, LC 10km 1310nm DDM, Cisco Firepower - Lifetime Warranty (SFP10GLRSTTA) - SFP+ sändar/mottagarmodul (likvärdigt med: Cisco SFP-10G-LR) - 10GbE - 10GBase-LR - LC enkelläge - upp till 10 km - 1310 nm - TAA-kompatibel
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
SFP10GLRSTTA
EAN
0065030867733
| Allmänt |
| Typ av enhet | SFP+ sändar/mottagarmodul |
| Formfaktor | Insticksmodul |
| Färg | Silver |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | 10GBase-LR |
| Datalänkprotokoll | 10GbE |
| Dataöverföringshastighet | 10 Gbps |
| Optisk våglängd | 1310 nm |
| Max överföringsavstånd | 10 km |
| Funktioner | Fullt duplexläge, stöd för digital optisk övervakning (DOM), Digital Diagnostics Monitoring (DDM) |
| Standarder som följs | IEEE 802.3ae |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 10GBase-LR - LC-enkelläge hona x 2 |
| Diverse |
| Standarder som följs | UL, FCC, RoHS, MSA |
| OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer | Cisco SFP-10G-LR |
| TAA-kompatibel | Ja |
| Mått och vikt |
| Bredd | 1.33 cm |
| Djup | 5.7 cm |
| Höjd | 1 cm |
| Vikt | 19 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - livstid |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 70 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 5 - 95% |
|