Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com Cisco SFP-10GBASE-SR-kompatibel SFP+ sändarmodul - 10GBase-SR - SFP+ sändar/mottagarmodul - 10GbE - 10GBase-SR - LC multiläge - upp till 300 m - 850 nm
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
SFP-10GBASE-SR-ST
EAN
0065030886543
| Allmänt |
| Typ av enhet | SFP+ sändar/mottagarmodul |
| Formfaktor | Insticksmodul |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | 10GBase-SR |
| Datalänkprotokoll | 10GbE |
| Dataöverföringshastighet | 10 Gbps |
| Optisk våglängd | 850 nm |
| Max överföringsavstånd | 300 m |
| Funktioner | Digital Diagnostics Monitoring (DDM) |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 10GBase-SR - LC multi-mode hona x 2 |
| Diverse |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 646,156,559 timmar |
| Standarder som följs | MSA |
| Strömtillförsel |
| Energiförbrukning vid drift | 1.3 Watt |
| Mått och vikt |
| Bredd | 5.84 cm |
| Djup | 1.39 cm |
| Höjd | 1.37 cm |
| Vikt | 20 g |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 9 cm |
| Emballagets djup | 11.5 cm |
| Emballagets höjd | 3.1 cm |
| Emballagets vikt | 50 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - livstid |
|