Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com Dell EMC SFP-1G-BX10-U Compatible SFP Module, 1000BASE-BX-U, 1 Gigabit Ethernet Bi-Directional (BiDi) Fiber Single Strand SFP, LC 10km, Mini GBIC Transceiver Module, Upstream - Lifetime Warranty (SFP1GBX10UES) - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) (likvärdigt med: Dell EMC SFP-1G-BX10-U) - 1GbE - 1000Base-BX10-U - LC enkelläge - upp till 10 km - 1310 (TX) / 1490 (RX) nm
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
SFP1GBX10UES
EAN
0065030883269
| Allmänt |
| Typ av enhet | SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) |
| Formfaktor | Insticksmodul |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | 1000Base-BX10-U |
| Datalänkprotokoll | 1GbE |
| Dataöverföringshastighet | 1 Gbps |
| Optisk våglängd | 1310 (TX) / 1490 (RX) nm |
| Max överföringsavstånd | 10 km |
| Funktioner | Fullt duplexläge, Digital Diagnostics Monitoring (DDM) |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 1000Base-BX10-U - LC-enkelläge hona |
| Diverse |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 3,713,222 timmar |
| Standarder som följs | FCC, RoHS, REACH, MSA |
| OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer | Dell EMC SFP-1G-BX10-U |
| Strömtillförsel |
| Energiförbrukning vid drift | 1.3 Watt |
| Mått och vikt |
| Bredd | 5.84 cm |
| Djup | 1.39 cm |
| Höjd | 1.26 cm |
| Vikt | 30 g |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 9 cm |
| Emballagets djup | 11.5 cm |
| Emballagets höjd | 3.1 cm |
| Emballagets vikt | 50 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - livstid |
|