Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com Dell EMC SFP-1G-SX Compatible SFP Module, 1000BASE-SX, 1GbE Multimode Fiber MMF Optic Transceiver, 1GE Gigabit Ethernet SFP, LC Connector, 550m, 850nm, DDM, Mini GBIC Module - Lifetime Warranty (SFP1GSXEMCST) - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) (likvärdigt med: Dell EMC SFP-1G-SX) - 1GbE - 1000Base-SX - LC multiläge - upp till 550 m - 850 nm
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
SFP1GSXEMCST
EAN
0065030883139
| Allmänt |
| Typ av enhet | SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) |
| Formfaktor | Insticksmodul |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | 1000Base-SX |
| Datalänkprotokoll | 1GbE |
| Dataöverföringshastighet | 1 Gbps |
| Optisk våglängd | 850 nm |
| Max överföringsavstånd | 550 m |
| Funktioner | Fullt duplexläge, Digital Diagnostics Monitoring (DDM) |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 1000Base-SX - LC multi-mode hona x 2 |
| Diverse |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 53,972,659 timmar |
| Standarder som följs | FCC, RoHS, REACH, MSA |
| OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer | Dell EMC SFP-1G-SX |
| Mått och vikt |
| Bredd | 5.84 cm |
| Djup | 1.39 cm |
| Höjd | 1.26 cm |
| Vikt | 30 g |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 9 cm |
| Emballagets djup | 11.5 cm |
| Emballagets höjd | 3.1 cm |
| Emballagets vikt | 50 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - livstid |
|