Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com - Extender Kit - short-haul-modem - 100Mb LAN, Ethernet over VDSL2 - 10Base-T, 100Base-TX - 4 portar - upp till 1 km - TAA-kompatibel
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
VDSL-LAN-EXTENDER-EU
EAN
0065030916936
| Allmänt |
| Typ av enhet | Short-haul-modem |
| Formfaktor | Yt- / väggmonterbar |
| Färg | Svart |
| Lokalisering | Europa |
| Nätverksfunktioner |
| Antal portar | 4 |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | 10Base-T, 100Base-TX |
| Datalänkprotokoll | 10Mb LAN, 100Mb LAN, Ethernet over VDSL2 |
| Dataöverföringshastighet | 300 Gbps |
| Frekvensband | 30 MHz |
| Max överföringsavstånd | 1 km |
| Statusindikatorer | Strömförsörjning, status, länk/hastighet, master, fjärrstyrd |
| Funktioner | Auto-uplink (auto MDI/MDI-X), överspänningsskydd, plasthölje, inbyggd DIP-omkopplare, G.INP, VLAN Tagging, VDSL2-profiler 17a, 30a, 35b profilsupport |
| Standarder som följs | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1Q |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 2 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX (lokal enhet) - RJ-45 hona 2 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX (fjärrenhet) - RJ-45 hona |
| Diverse |
| Inkluderade tillbehör | 2 monteringsfästen |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 50,000 timmar |
| Standarder som följs | RoHS, WEEE |
| TAA-kompatibel | Ja |
| Strömtillförsel |
| Nätdel | Extern strömadapter |
| Installerat antal | 2 |
| Nätspänning | DC 12 V |
| Energiförbrukning vid drift | 3.8 Watt |
| Mått och vikt |
| Bredd | 7.2 cm |
| Vikt | 110 g |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 18 cm |
| Emballagets djup | 15 cm |
| Emballagets höjd | 13 cm |
| Emballagets vikt | 700 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 2 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 45 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 0 - 95% RH (non-condensing) |
|