Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com Extreme Networks 10051 Compatible SFP Module, 1000BASE-SX, 1GbE Multimode Fiber MMF Optic Transceiver, 1GE Gigabit Ethernet SFP, LC 550m, 850nm, DDM, Mini GBIC - Lifetime Warranty (10051-ST) - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) (likvärdigt med: Extreme Networks 10051) - 1GbE - 1000Base-SX - LC multiläge - upp till 550 m - 850 nm - för Summit 24e3; Alpine 3802; Extreme Networks GM-16T3, GM-16X3
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
10051-ST
EAN
0065030885294
| Allmänt |
| Typ av enhet | SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) |
| Formfaktor | Insticksmodul |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | 1000Base-SX |
| Datalänkprotokoll | 1GbE |
| Dataöverföringshastighet | 1 Gbps |
| Optisk våglängd | 850 nm |
| Max överföringsavstånd | 550 m |
| Funktioner | Full duplex, Digital Diagnostics Monitoring (DDM) |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 1000Base-SX - LC multi-mode hona x 2 |
| Diverse |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 629,953,711 timmar |
| Standarder som följs | FCC, MSA |
| OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer | Extreme Networks 10051 |
| Mått och vikt |
| Bredd | 5.56 cm |
| Djup | 1.37 cm |
| Höjd | 1.25 cm |
| Vikt | 16 g |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 9 cm |
| Emballagets djup | 11.5 cm |
| Emballagets höjd | 3.1 cm |
| Emballagets vikt | 50 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - livstid |
| Kompatibilitetsinformation |
| Designat för | Summit 24e3 Alpine 3802 Extreme Networks GM-16T3, GM-16X3 |
|