Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com Extreme Networks 10052 Compatible SFP Module, 1000BASE-LX, 1GbE Single Mode Fiber SMF Optic Transceiver, 1 Gigabit Ethernet SFP, LC 10km, 1310nm, DDM, Mini GBIC - Lifetime Warranty (10052-ST) - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) (likvärdigt med: Extreme Networks 10052) - 1GbE - 1000Base-LX - LC enkelläge - upp till 10 km - 1310 nm - för Summit 200, 24, 400; Alpine 38XX; Extreme Networks GM-16; BlackDiamond 10808; Summit 400
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
10052-ST
EAN
0065030885270
| Allmänt |
| Typ av enhet | SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) |
| Formfaktor | Insticksmodul |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | 1000Base-LX |
| Datalänkprotokoll | 1GbE |
| Dataöverföringshastighet | 1 Gbps |
| Optisk våglängd | 1310 nm |
| Max överföringsavstånd | 10 km |
| Funktioner | Full duplex, Digital Diagnostics Monitoring (DDM) |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 1000Base-LX - LC-enkelläge hona x 2 |
| Diverse |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 634,210,013 timmar |
| Standarder som följs | FCC, MSA |
| OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer | Extreme Networks 10052 |
| Strömtillförsel |
| Energiförbrukning vid drift | 1.3 Watt |
| Mått och vikt |
| Bredd | 5.56 cm |
| Djup | 1.37 cm |
| Höjd | 1.25 cm |
| Vikt | 18 g |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 9 cm |
| Emballagets djup | 11.5 cm |
| Emballagets höjd | 3.1 cm |
| Emballagets vikt | 50 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - livstid |
| Kompatibilitetsinformation |
| Designat för | Summit 200-24, 200-48, 24e3, 400-48t Alpine 3802, 3804, 3808 Extreme Networks GM-16T3, GM-16X3 Extreme Networks BlackDiamond 10808, 6800 Extreme Networks Summit 400-48t |
|