Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com Gigabit Ethernet-fibermediaomvandlare med öppen SFP-port - Fibermediekonverterare - 1GbE - 1000Base-SX, 100Base-LX, 1000Base-T - RJ-45 / SFP (mini-GBIC) - för P/N: GLCSXMMRGDST, J4858C10PKST, J4858CST, SVA12M2NEUA, SVA12M5NA
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
ET91000SFP2
EAN
0065030852517
| Allmänt |
| Typ av enhet | Fibermediekonverterare |
| Formfaktor | Extern |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | 1000Base-SX, 100Base-LX, 1000Base-T |
| Datalänkprotokoll | 100Mb LAN, 1GbE |
| Dataöverföringshastighet | 1.25 Gbps |
| Funktioner | Auto-uplink (auto MDI/MDI-X), halvduplexläge, fullt duplexläge, Jumbo Frames-support |
| Standarder som följs | IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.3ab |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 1 x Ethernet 1000 - SFP |
| Diverse |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 65,000 timme/timmar |
| Standarder som följs | FCC, RoHS, MSA |
| Mått och vikt |
| Bredd | 9.5 cm |
| Djup | 2 cm |
| Höjd | 16 cm |
| Vikt | 400 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 2 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 60 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 10 - 90 % (icke-kondenserade) |
| Kompatibilitetsinformation |
| Designat för | P/N: GLCSXMMRGDST, J4858C10PKST, J4858CST, SVA12M2NEUA, SVA12M5NA |
|