Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com HDMI KVM Receiver Over IP for the IH2006 Series, 4K 60Hz - Video/ljud/USB-förlängare - mottagare - HDMI
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
IH2006-KVM-RX
EAN
0065030912679
| Allmänt |
| Typ av enhet | Video/ljud/USB-förlängare (mottagare) |
| Formfaktor | Extern |
| Färg | Svart |
| Lokalisering | Australien, Nya Zeeland, Nordamerika, Storbritannien, Europa |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Datalänkprotokoll | HDMI |
| Max upplösning | 3840 x 2160 @ 60 Hz |
| Statusindikatorer | Strömförsörjning, status, KVM |
| Funktioner | Återställningsknapp, 4 K upplösningssupport, stålhus |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x RS-232 - terminalblock 2 x USB HID (inmatning) hona 1 x micro-USB (service) 1 x ljudutgång - mini jack hona 1 x Ethernet - RJ-45 |
| Diverse |
| Inkluderade tillbehör | Gummifötter, monteringskit, RS-232 terminalblock, strömadapter |
| Standarder som följs | Plug and Play, FCC, RoHS |
| Strömtillförsel |
| Nätdel | Extern strömadapter |
| Nätspänning | AC 100-240 V |
| Energiförbrukning vid drift | 10 Watt |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 2 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | -20 °C |
| Max temperatur vid drift | 60 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 0 - 90% RH (non-condensing) |
|