Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com HDMI Over Cat5e / CAT6 Extender - Extend up to 210 ft / 70m - HDBaseT Certified - HDMI Extender - IR Extender - HDMI Booster (ST121HDBTL) - Video/ljud/infraröd/seriell/nätverksförlängare - över CAT 5e/6 - 10Base-T - upp till 100 m - för P/N: SVA12M2NEUA, SVA12M5NA
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
ST121HDBTL
EAN
0065030868396
| Allmänt |
| Typ av enhet | Video/ljud/infraröd/seriell/nätverksförlängare |
| Formfaktor | Extern |
| Färg | Svart |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | 10Base-T |
| Max upplösning | 4096 x 2160 |
| Max överföringsavstånd | 100 m |
| Statusindikatorer | Status |
| Funktioner | 7.1-kanaligt ljudstöd |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x HDMI (inmatning) - 19-stifts HDMI typ A hona 1 x RS-232 - DB-9 hane 1 x Ethernet 10Base-T (utmatning) - RJ-45 hona 1 x ljud - mini jack hona |
| Diverse |
| Inkluderade tillbehör | IR-mottagare, IR-sändare, 2 monteringsfästen, nätverkskabel, 8 fotdynor |
| Standarder som följs | FCC, RoHS |
| Strömtillförsel |
| Nätdel | Extern strömadapter |
| Nätspänning | AC 120/230 V |
| Energiförbrukning vid drift | 18 Watt |
| Mått och vikt |
| Bredd | 6.6 cm |
| Djup | 9.2 cm |
| Höjd | 2.7 cm |
| Vikt | 452 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 2 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 0 - 80% |
| Kompatibilitetsinformation |
| Designat för | P/N: SVA12M2NEUA, SVA12M5NA |
|