Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com HDMI Over IP Extender Kit - Advanced Compression - Transmitter & Receiver (ST12MHDLNHK) - Video/ljud/infraröd förlängare - HDMI - upp till 15 m - TAA-kompatibel - för P/N: ST12MHDLNHR
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
ST12MHDLNHK
EAN
0065030878760
| Allmänt |
| Typ av enhet | Video/ljud/infraröd förlängare |
| Formfaktor | Extern |
| Färg | Svart |
| Lokalisering | Australien, Nya Zeeland, Storbritannien, Europa, Nordasien |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Datalänkprotokoll | HDMI |
| Max överföringsavstånd | 15 m |
| Statusindikatorer | Status |
| Funktioner | 1080p upplösningssupport, stöd för kedjekoppling, 2 kanaler |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x HDMI (inmatning) - 19-stifts HDMI typ A hona 1 x HDMI (utmatning) - 19-stifts HDMI typ A hona 1 x IR (inmatning) - mini jack hona 1 x IR (utmatning) - mini jack hona 1 x ljud (inmatning) - mini jack 1 x ljud (utmatning) - sub-mini jack |
| Diverse |
| Inkluderade tillbehör | Fjärrkontroll, IR-mottagare, IR-sändare, 8 gummifötter, skruvmejsel |
| Medföljande kablar | 2 x nätverkskabel 1 x kabel från mini-USB typ B till USB typ A ström 2 x DB-9 till 2,5 mm seriell adapterkabel |
| Rackmonteringssats | Inkluderat |
| Standarder som följs | FCC, RoHS |
| TAA-kompatibel | Ja |
| Strömtillförsel |
| Nätdel | Extern strömadapter |
| Installerat antal | 2 |
| Nätspänning | AC 120/230 V |
| Mått och vikt |
| Bredd | 9.7 cm |
| Djup | 13 cm |
| Höjd | 2.8 cm |
| Vikt | 448 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 2 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 0 - 80% |
| Kompatibilitetsinformation |
| Designat för | P/N: ST12MHDLNHR |
|