Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com HDMI över CAT6 Förlängare - Power Over Cable - Upp till 100 m - Video/ljud/infraröd förlängare - HDMI - över CAT 5e/6 - upp till 100 m - TAA-kompatibel
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
ST121HDBT20L
EAN
0065030877879
| Allmänt |
| Typ av enhet | Video/ljud/infraröd förlängare |
| Formfaktor | Extern |
| Färg | Svart |
| Lokalisering | Australien, Japan, Nya Zeeland, Storbritannien, Europa, Nordasien |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Datalänkprotokoll | HDMI |
| Max överföringsavstånd | 100 m |
| Statusindikatorer | Status |
| Funktioner | 4 K upplösningssupport, 7.1-kanaligt ljudstöd |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x HDMI (inmatning) - 19-stifts HDMI typ A hona 1 x HDMI (utmatning) - 19-stifts HDMI typ A hona |
| Diverse |
| Inkluderade tillbehör | IR-mottagare, IR-sändare, 8 gummifötter |
| Rackmonteringssats | Inkluderat |
| Standarder som följs | FCC, RoHS |
| TAA-kompatibel | Ja |
| Strömtillförsel |
| Nätdel | Extern strömadapter |
| Installerat antal | 1 |
| Nätspänning | AC 120/230 V |
| Energiförbrukning vid drift | 18 Watt |
| Mått och vikt |
| Bredd | 7.6 cm |
| Djup | 10.2 cm |
| Höjd | 2.6 cm |
| Vikt | 110 g |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets vikt | 200 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 2 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 0 - 80% |
|