Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com HDMI over IP Extender Kit with Video Wall Support - 1080p - HDMI over CAT5e / CAT6 Transmitter and Receiver Kit (ST12MHDLAN2K) - Video/ljud/infraröd/seriell förlängare - HDMI - upp till 100 m - TAA-kompatibel - för P/N: ST12MHDLAN2R
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
ST12MHDLAN2K
EAN
0065030878456
| Allmänt |
| Typ av enhet | Video/ljud/infraröd/seriell förlängare |
| Formfaktor | Extern |
| Färg | Svart |
| Lokalisering | Australien, Japan, Nya Zeeland, Storbritannien, Europa, Nordasien |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Datalänkprotokoll | HDMI |
| Max upplösning | 1920 x 1080 @ 60 Hz |
| Max överföringsavstånd | 100 m |
| Statusindikatorer | Strömförsörjning, länk OK, status |
| Funktioner | Monterbar på vägg, stöd för kedjekoppling |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x HDMI (inmatning) - 19-stifts HDMI typ A hona 1 x HDMI (utmatning) - 19-stifts HDMI typ A hona 2 x RS-232 (inmatning) - RJ-11 2 x RS-232 (utmatning) - RJ-11 2 x IrDA (inmatning) - mini jack 2 x IrDA (utmatning) - mini jack 2 x ljud (inmatning) - mini jack 2 x ljud (utmatning) - mini jack |
| Diverse |
| Inkluderade tillbehör | IR-mottagare, IR-sändare, 8 fotdynor |
| Medföljande kablar | 1 x nätverkskabel 2 x RJ-11 till RS-232 adapter 2 x RJ-11 telefonsladd |
| Monteringssats | Inkluderat |
| Rackmonteringssats | Inkluderat |
| Standarder som följs | FCC, RoHS |
| TAA-kompatibel | Ja |
| Strömtillförsel |
| Nätdel | Extern strömadapter |
| Max antal som stöds | 2 |
| Nätspänning | AC 120/230 V |
| Energiförbrukning vid drift | 10 Watt |
| Mått och vikt |
| Bredd | 11.8 cm |
| Djup | 13.1 cm |
| Höjd | 3.1 cm |
| Vikt | 80 g |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets vikt | 200 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 2 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 0 - 80% |
| Kompatibilitetsinformation |
| Designat för | P/N: ST12MHDLAN2R |
|