Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com HP JD092B-kompatibel SFP+ sändarmodul - 10GBase-LRM - SFP+ sändar/mottagarmodul (likvärdigt med: HPE JD092B) - 10GbE - 10GBase-SR - LC multiläge - upp till 300 m - 1310 nm
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
JD092B-ST
EAN
0065030886116
| Allmänt |
| Typ av enhet | SFP+ sändar/mottagarmodul |
| Formfaktor | Insticksmodul |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | 10GBase-SR |
| Datalänkprotokoll | 10GbE |
| Dataöverföringshastighet | 10 Gbps |
| Optisk våglängd | 1310 nm |
| Max överföringsavstånd | 300 m |
| Funktioner | Digital Diagnostics Monitoring (DDM) |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 10GBase-SR - LC multi-mode hona x 2 |
| Diverse |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 145,858,878 timmar |
| Standarder som följs | FCC, RoHS, REACH, MSA |
| OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer | HPE JD092B |
| Strömtillförsel |
| Energiförbrukning vid drift | 1.3 Watt |
| Mått och vikt |
| Bredd | 1.37 cm |
| Djup | 5.84 cm |
| Höjd | 1.4 cm |
| Vikt | 20 g |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 9 cm |
| Emballagets djup | 11.5 cm |
| Emballagets höjd | 3.1 cm |
| Emballagets vikt | 50 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - livstid |
|