Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com HPE 455886-B21 Compatible SFP+ Module, 10GBASE-LR, 10GbE Single Mode (SMF) Fiber Optic Transceiver, LC 10km, 1310nm DDM, HPE BladeSystem 562SFP+ 560SFP+, Mini GBIC Transceiver - Lifetime Warranty (455886-B21-ST) - SFP+ sändar/mottagarmodul (likvärdigt med: HP 455886-B21) - 10GbE - 10GBase-LR - LC enkelläge - upp till 10 km - 1310 nm - för HPE SimpliVity 380 Gen10 Node, 380 Gen9 Node; Virtual Connect Flex-10
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
455886-B21-ST
EAN
0065030886086
| Allmänt |
| Typ av enhet | SFP+ sändar/mottagarmodul |
| Formfaktor | Insticksmodul |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | 10GBase-LR |
| Datalänkprotokoll | 10GbE |
| Dataöverföringshastighet | 10 Gbps |
| Optisk våglängd | 1310 nm |
| Max överföringsavstånd | 10 km |
| Funktioner | Digital Diagnostics Monitoring (DDM) |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 10GBase-LR - LC-enkelläge hona x 2 |
| Diverse |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 1,386,624,697 timmar |
| Standarder som följs | MSA |
| OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer | HP 455886-B21 |
| Strömtillförsel |
| Energiförbrukning vid drift | 1.3 Watt |
| Mått och vikt |
| Bredd | 5.84 cm |
| Djup | 1.39 cm |
| Höjd | 1.37 cm |
| Vikt | 21 g |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 9 cm |
| Emballagets djup | 11.5 cm |
| Emballagets höjd | 3.1 cm |
| Emballagets vikt | 50 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - livstid |
| Kompatibilitetsinformation |
| Designat för | HPE SimpliVity 380 Gen10 Node, 380 Gen9 Node HPE Virtual Connect Flex-10 |
|