Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com HPE 813874-B21 Compatible SFP+ Module, 10GBASE-T, SFP to RJ45 Cat6/Cat5e, 10GE Gigabit Ethernet SFP+, RJ-45 (Copper) 30m, HPE BladeSystem, c-Class, Mini GBIC SFP+ Transceiver - Lifetime Warranty (813874B21ST) - SFP+ sändar/mottagarmodul (likvärdigt med: HP 813874-B21) - 10GbE - 10GBase-T - RJ-45 - upp till 30 m
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
813874B21ST
EAN
0065030880305
| Allmänt |
| Typ av enhet | SFP+ sändar/mottagarmodul |
| Formfaktor | Insticksmodul |
| Färg | Silver |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | 10GBase-T |
| Datalänkprotokoll | 10GbE |
| Dataöverföringshastighet | 10 Gbps |
| Max överföringsavstånd | 30 m |
| Funktioner | Auto-uplink (auto MDI/MDI-X) |
| Standarder som följs | IEEE 802.3an |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 10GBase-T - RJ-45 |
| Diverse |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 4,598,430 timmar |
| Standarder som följs | MSA |
| OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer | HP 813874-B21 |
| Strömtillförsel |
| Energiförbrukning vid drift | 2.3 Watt |
| Mått och vikt |
| Bredd | 1.34 cm |
| Djup | 6.98 cm |
| Höjd | 1.38 cm |
| Vikt | 24.2 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - livstid |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 70 °C |
|