Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com HPE AJ716B Compatible SFP+ Module, 8G Fiber Channel SW, 8GbE Multi Mode (MMF) Fiber Optic Transceiver, LC Connector, 300m, 850nm, DDM, HPE SN4000, SN6500, SN8600B, Mini GBIC - Lifetime Warranty (AJ716BST) - SFP+ sändar/mottagarmodul (likvärdigt med: HP AJ716B) - 4 GB Fibre Channel (kv), 2 GB Fibre Channel (kv), 8 Gb fiberkanal (SW) - Fibre Channel - LC multiläge - upp till 300 m - 850 nm
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
AJ716BST
EAN
0065030868518
| Allmänt |
| Typ av enhet | SFP+ sändar/mottagarmodul |
| Formfaktor | Insticksmodul |
| Färg | Silver |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | Fibre Channel |
| Datalänkprotokoll | 4 GB Fibre Channel (kv), 2 GB Fibre Channel (kv), 8 Gb fiberkanal (SW) |
| Dataöverföringshastighet | 8 Gbps |
| Optisk våglängd | 850 nm |
| Max överföringsavstånd | 300 m |
| Funktioner | Fullt duplexläge |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x 8Gb Fibre Channel (KV) - LC multi-mode hona x 2 |
| Diverse |
| Standarder som följs | UL, FCC, RoHS, MSA |
| OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer | HP AJ716B |
| Mått och vikt |
| Bredd | 1.39 cm |
| Djup | 5.84 cm |
| Höjd | 1.26 cm |
| Vikt | 30 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 2 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 70 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 5 - 95% |
|