Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com HPE J9151A Compatible SFP+ Module, 10GBASE-BX, 10 Gigabit Ethernet Bi-Directional (BiDi) Fiber Single Strand SFP+, LC 10km, HPE 2920, 2910al, 3500yl, Mini GBIC Transceiver SFP+ - Lifetime Warranty (J9151A-BX-D-ST) - SFP+ sändar/mottagarmodul (likvärdigt med: HP J9151A-BX-D) - 10GbE - 10GBase-BX - LC enkelläge - upp till 10 km - 1270 nm / 1330 nm
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
J9151A-BX-D-ST
EAN
0065030886222
| Allmänt |
| Typ av enhet | SFP+ sändar/mottagarmodul |
| Formfaktor | Insticksmodul |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | 10GBase-BX |
| Datalänkprotokoll | 10GbE |
| Dataöverföringshastighet | 10 Gbps |
| Optisk våglängd | 1270 nm / 1330 nm |
| Max överföringsavstånd | 10 km |
| Funktioner | Fullt duplexläge, Digital Diagnostics Monitoring (DDM) |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 10GBase-BX - LC-enkelläge hona |
| Diverse |
| Standarder som följs | MSA |
| OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer | HP J9151A-BX-D |
| Strömtillförsel |
| Energiförbrukning vid drift | 1.3 Watt |
| Mått och vikt |
| Bredd | 5.84 cm |
| Djup | 1.39 cm |
| Höjd | 1.26 cm |
| Vikt | 24 g |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 9 cm |
| Emballagets djup | 11.5 cm |
| Emballagets höjd | 3.1 cm |
| Emballagets vikt | 50 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - livstid |
|