Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com HPE J9152D Compatible SFP+ Module, 10GBASE-LRM, 10GbE Multi Mode (MMF) Fiber Optic Transceiver, 10GE Gigabit Ethernet SFP+, LC Connector, 200m, 1310nm, DDM, HPE 1850, 2540, 2930M, - Lifetime Warranty (J9152D-ST) - SFP+ sändar/mottagarmodul (likvärdigt med: HP J9152D) - 10GbE - 10GBase-LRM - LC multiläge - upp till 200 m - 1310 nm - för HPE Aruba 2530, 2920, 2930M 24, 3800, 3810M 40, 3810M 48, 6200M 24, MACsec Advanced Module
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
J9152D-ST
EAN
0065030886154
| Allmänt |
| Typ av enhet | SFP+ sändar/mottagarmodul |
| Formfaktor | Insticksmodul |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | 10GBase-LRM |
| Datalänkprotokoll | 10GbE |
| Dataöverföringshastighet | 10 Gbps |
| Optisk våglängd | 1310 nm |
| Max överföringsavstånd | 200 m |
| Funktioner | Fullt duplexläge, Digital Diagnostics Monitoring (DDM) |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 10GBase-LRM - LC multi-mode hona x 2 |
| Diverse |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 145,858,878 timmar |
| Standarder som följs | MSA |
| OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer | HP J9152D |
| Strömtillförsel |
| Energiförbrukning vid drift | 1 Watt |
| Mått och vikt |
| Bredd | 5.84 cm |
| Djup | 1.39 cm |
| Höjd | 1.37 cm |
| Vikt | 21 g |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 9 cm |
| Emballagets djup | 11.5 cm |
| Emballagets höjd | 3.1 cm |
| Emballagets vikt | 50 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - livstid |
| Kompatibilitetsinformation |
| Designat för | HPE 20-port Gig-T / 2-port 10-GbE SFP+ v2 zl Module, 6120XG Blade Switch, 8-port 10GbE SFP+ v2 zl Module, Gig-T PoE+/2-port 10-GbE SFP+ v2 zl HPE Aruba 2530-24G-2SFP+, 2530-24G-PoE+, 2530-24G-PoE+-2SFP+, 2530-48G-2SFP+, 2530-48G-PoE+-2SFP+, 2920-24G, 2920-24G-PoE+, 2920-48G, 2920-48G-PoE+, 2920-48G-PoE+ 740 W, 2930M 24 Smart Rate POE+ 1-Slot, 3800-24G-2SFP+, 3800-24G-2SFP+ w/o EEE, 3800-24G-PoE+-2SFP+, 3800-24G-PoE+-2SFP+ w/o EEE, 3800-24SFP-2SFP+, 3800-48G-4SFP+, 3800-48G-4SFP+ w/o EEE, 3800-48G-PoE+-4SFP+, 3800-48G-PoE+-4SFP+ w/o EEE, 3810M 16SFP+ 2-slot Switch, 3810M 24G 1-slot Switch, 3810M 24G PoE+ 1-slot Switch, 3810M 40G 8 HPE Smart Rate PoE+ 1-slot Switch, 3810M 48G 1-slot Switch, 3810M 48G PoE+ 1-slot Switch, 6200M 24G Class4 PoE 4SFP+, MACsec Advanced Module |
|