Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com HPE JD094B Compatible SFP+ Module, 10GBASE-LR, 10GbE Single Mode (SMF) Fiber Optic Transceiver, 10GE Gigabit Ethernet SFP+, LC Connector, 10km, 1310nm, DDM, HPE 5900, 12500, 5500 - Lifetime Warranty (JD094BST) - SFP+ sändar/mottagarmodul (likvärdigt med: HP JD094B) - 10GbE - 10GBase-LR - LC enkelläge - upp till 10 km - 1310 nm
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
JD094BST
EAN
0065030868501
| Allmänt |
| Typ av enhet | SFP+ sändar/mottagarmodul |
| Formfaktor | Insticksmodul |
| Färg | Silver |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | 10GBase-LR |
| Datalänkprotokoll | 10GbE |
| Dataöverföringshastighet | 10 Gbps |
| Optisk våglängd | 1310 nm |
| Max överföringsavstånd | 10 km |
| Funktioner | Fullt duplexläge, Digital Diagnostics Monitoring (DDM) |
| Standarder som följs | IEEE 802.3ae |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 10GBase-LR - LC-enkelläge hona x 2 |
| Diverse |
| Standarder som följs | UL, FCC, RoHS, MSA |
| OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer | HP JD094B |
| Mått och vikt |
| Bredd | 1.39 cm |
| Djup | 5.84 cm |
| Höjd | 1.26 cm |
| Vikt | 30 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 2 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 70 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 5 - 95% |
|