Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com HPE JG661A Compatible QSFP+ Module, 40GBASE-LR4, 40GbE Single Mode (SMF) Fiber Optic Transceiver, 40GE Gigabit Ethernet QSFP+, LC 10km, 1270nm to 1330nm, DDM, HPE 5900AF 12902 - Lifetime Warranty (JG661A-ST) - QSFP+ sändar/mottagarmodul (likvärdigt med: HP JG661A) - 40GbE - 40GBase-LR4 - LC enkelläge - upp till 10 km - 850 nm
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
JG661A-ST
EAN
0065030886215
| Allmänt |
| Typ av enhet | QSFP+ sändar/mottagarmodul |
| Formfaktor | Insticksmodul |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | 40GBase-LR4 |
| Datalänkprotokoll | 40GbE |
| Dataöverföringshastighet | 40 Gbps |
| Optisk våglängd | 850 nm |
| Max överföringsavstånd | 10 km |
| Funktioner | Digital Diagnostics Monitoring (DDM) |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 40GBase-LR4 - LC-enkelläge hona x 2 |
| Diverse |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 244,610,583 timmar |
| Standarder som följs | MSA |
| OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer | HP JG661A |
| Strömtillförsel |
| Energiförbrukning vid drift | 1.3 Watt |
| Mått och vikt |
| Bredd | 12.2 cm |
| Djup | 1.83 cm |
| Höjd | 0.85 cm |
| Vikt | 49 g |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 12 cm |
| Emballagets djup | 20.5 cm |
| Emballagets höjd | 3.5 cm |
| Emballagets vikt | 60 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - livstid |
|