Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com Juniper EX-SFP-1GE-T Compatible SFP Module, 1000BASE-T, SFP to RJ45 Cat6/Cat5e, 1GE Gigabit Ethernet SFP, RJ-45 (Copper) 100m, 1Gbps/1000Mbps Mini GBIC Transceiver SFP Module - Lifetime Warranty (EXSFP1GETST) - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) (likvärdigt med: Juniper EX-SFP-1GE-T) - 1GbE - 1000Base-T - RJ-45 - upp till 100 m
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
EXSFP1GETST
EAN
0065030868648
| Allmänt |
| Typ av enhet | SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) |
| Formfaktor | Insticksmodul |
| Färg | Silver |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | 1000Base-T |
| Datalänkprotokoll | 1GbE |
| Dataöverföringshastighet | 1 Gbps |
| Max överföringsavstånd | 100 m |
| Funktioner | Auto-negotiation, fullt duplexläge |
| Standarder som följs | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 hona |
| Diverse |
| Standarder som följs | UL, FCC, RoHS, MSA |
| OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer | Juniper EX-SFP-1GE-T |
| Mått och vikt |
| Bredd | 1.37 cm |
| Djup | 6.8 cm |
| Höjd | 1.38 cm |
| Vikt | 35 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - livstid |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 70 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 5 - 95% |
|