Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com Juniper RX-GET-SFP Compatible SFP Module, 1000BASE-T, SFP to RJ45 (Copper) Cat6/Cat5e, 1GE Gigabit Ethernet SFP, RJ-45 (Copper) 100m, 1Gbps Mini GBIC Transceiver SFP Module - Lifetime Warranty (RXGETSFPST) - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) (likvärdigt med: Juniper RX-GET-SFP) - 1GbE - 1000Base-T - RJ-45 - upp till 100 m
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
RXGETSFPST
EAN
0065030883160
| Allmänt |
| Typ av enhet | SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) |
| Formfaktor | Insticksmodul |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | 1000Base-T |
| Datalänkprotokoll | 1GbE |
| Dataöverföringshastighet | 1 Gbps |
| Max överföringsavstånd | 100 m |
| Funktioner | Fullt duplexläge, Digital Diagnostics Monitoring (DDM) |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 hona |
| Diverse |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 4,655,371 timmar |
| Standarder som följs | FCC, RoHS, REACH, MSA |
| OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer | Juniper RX-GET-SFP |
| Mått och vikt |
| Bredd | 1.4 cm |
| Djup | 6.5 cm |
| Höjd | 1.2 cm |
| Vikt | 72 g |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 20.7 cm |
| Emballagets djup | 23 cm |
| Emballagets höjd | 1.5 cm |
| Emballagets vikt | 80 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - livstid |
|