Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com MSA Uncoded Compatible SFP Module, 1000BASE-TX, SFP to RJ45 (Copper) Cat6/Cat5e, 1GE Gigabit Ethernet SFP, RJ-45 (Copper) 100m, 1Gbps/1000Mbps Mini GBIC Transceiver SFP Module - Lifetime Warranty (SFP1000TXST) - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - 1GbE - 1000Base-TX - RJ-45 - upp till 100 m
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
SFP1000TXST
EAN
0065030873383
| Allmänt |
| Typ av enhet | SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) |
| Formfaktor | Insticksmodul |
| Färg | Silver |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | 1000Base-TX |
| Datalänkprotokoll | 1GbE |
| Dataöverföringshastighet | 1 Gbps |
| Max överföringsavstånd | 100 m |
| Funktioner | Fullt duplexläge |
| Standarder som följs | IEEE 802.3z |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 1000Base-TX - RJ-45 |
| Diverse |
| Standarder som följs | FCC, RoHS, WEEE, MSA, RCM |
| Mått och vikt |
| Bredd | 1.39 cm |
| Djup | 5.84 cm |
| Höjd | 1.26 cm |
| Vikt | 30 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - livstid |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 70 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 5 - 95% |
|