Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com MSA Uncoded Compatible SFP Module, 100BASE-FX, 100MbE Multi Mode (MMF) Fiber Optic Transceiver, 100Mb Ethernet SFP, LC Connector, 2km, 1310nm, DDM, Mini GBIC Module, 100Mbps - Lifetime Warranty (SFP100BFXST) - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - 100Mb LAN - 100Base-FX - LC multiläge - upp till 2 km - 1310 nm - för P/N: US100A20SFP
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
SFP100BFXST
EAN
0065030872881
| Allmänt |
| Typ av enhet | SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) |
| Formfaktor | Insticksmodul |
| Färg | Silver |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | 100Base-FX |
| Datalänkprotokoll | 100Mb LAN |
| Dataöverföringshastighet | 155 Mbps |
| Optisk våglängd | 1310 nm |
| Max överföringsavstånd | 2 km |
| Funktioner | Halvduplexläge, fullt duplexläge, Digital Diagnostics Monitoring Interface (DDMI), stöd för digital optisk övervakning (DOM) |
| Standarder som följs | IEEE 802.3u |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 100Base-FX - LC multi-mode |
| Diverse |
| Standarder som följs | FCC, RoHS, MSA, RCM |
| Mått och vikt |
| Bredd | 1.39 cm |
| Djup | 5.84 cm |
| Höjd | 1.26 cm |
| Vikt | 30 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - livstid |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 70 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 5 - 95% |
| Kompatibilitetsinformation |
| Designat för | P/N: US100A20SFP |
|