Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com MSA Uncoded Compatible SFP Module, 1000BASE-SX, 1GbE Multi Mode (MMF) Fiber Optic Transceiver, 1GE Gigabit Ethernet SFP, LC Connector, 550m, 850nm, DDM, 1Gbps Mini GBIC Module - Lifetime Warranty (SFPSXMM) - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - 1GbE - 1000Base-SX - LC multiläge - upp till 550 m - 850 nm - för P/N: MCM1110SFP
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
SFPSXMM
EAN
0065030834940
| Allmänt |
| Typ av enhet | SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) |
| Formfaktor | Insticksmodul |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | 1000Base-SX |
| Datalänkprotokoll | 1GbE |
| Dataöverföringshastighet | 1 Gbps |
| Optisk våglängd | 850 nm |
| Max överföringsavstånd | 550 m |
| Funktioner | Full duplex |
| Standarder som följs | IEEE 802.3z |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 1000Base-SX - LC multi-mode x 2 |
| Kompatibla kortplatser | 1 x SFP (mini-GBIC) |
| Diverse |
| Standarder som följs | CSA, UL, TUV, FCC, RoHS |
| Mått och vikt |
| Bredd | 1.3 cm |
| Djup | 5.5 cm |
| Höjd | 0.9 cm |
| Vikt | 18 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 2 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 70 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 5 - 95% |
| Kompatibilitetsinformation |
| Designat för | P/N: MCM1110SFP |
|