Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com MSA Uncoded Compatible SFP+ Module, 10GBASE-SR, 10GbE Multi Mode (MMF) Fiber Optic Transceiver, 10GE Gigabit Ethernet SFP+, LC Connector, 300m, 850nm, DDM, Mini GBIC Module - Lifetime Warranty (SFP10GBSRST) - SFP+ sändar/mottagarmodul - 10GbE - 10GBase-SR - LC multiläge - upp till 300 m - 850 nm
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
SFP10GBSRST
EAN
0065030873338
| Allmänt |
| Typ av enhet | SFP+ sändar/mottagarmodul |
| Formfaktor | Insticksmodul |
| Färg | Silver |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | 10GBase-SR |
| Datalänkprotokoll | 10GbE |
| Dataöverföringshastighet | 10 Gbps |
| Optisk våglängd | 850 nm |
| Max överföringsavstånd | 300 m |
| Funktioner | Fullt duplexläge, stöd för digital optisk övervakning (DOM), Digital Diagnostics Monitoring (DDM) |
| Standarder som följs | IEEE 802.3ae |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 10GBase-SR - LC multi-mode hona x 2 |
| Diverse |
| Standarder som följs | FCC, RoHS, WEEE, MSA, RCM |
| Mått och vikt |
| Bredd | 1.39 cm |
| Djup | 5.84 cm |
| Höjd | 1.26 cm |
| Vikt | 30 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - livstid |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 70 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 5 - 95% |
|