Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com Multi-Input HDBaseT Extender with Built-in Switch - DisplayPort VGA and HDMI Over CAT5e or CAT6 - Up to 4K - up to 230 ft (STDHVHDBT) - Förlängd räckvidd för audio/video - HDMI - över CAT 5e/6 - upp till 70 m
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
STDHVHDBT
EAN
0065030864572
| Allmänt |
| Typ av enhet | Förlängd räckvidd för audio/video |
| Formfaktor | Kan monteras i rack |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Datalänkprotokoll | HDMI |
| Max överföringsavstånd | 70 m |
| Statusindikatorer | Status |
| Funktioner | 4 K upplösningssupport, 7.1-kanaligt ljudstöd, Dolby TrueHD support, DTS-HD Master Audio support, 1080p upplösningssupport |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x HDBaseT (inmatning) - RJ-45 hona 1 x HDMI (utmatning) - 19-stifts HDMI typ A hona 2 x HDMI (inmatning) - 19-stifts HDMI typ A hona 1 x DisplayPort (inmatning) hona 1 x VGA (inmatning) - DB-15 hona 2 x IrDA hona 1 x (utmatning) - RJ-45 hona |
| Diverse |
| Inkluderade tillbehör | Fjärrkontroll, 2 monteringsfästen, sats med tassar, HDBaseT-mottagare |
| Medföljande kablar | 1 x nätverkskabel 1 x RJ-11 telefonsladd |
| Strömtillförsel |
| Nätdel | Extern strömadapter |
| Nätspänning | Växelström 120/230 V/likström 12 V |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 2 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 0 - 80% (icke-kondenserande) |
|