Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
StarTech.com - Video/ljud/infraröd förlängare - HDMI - över CAT 5/5e/6/6a - upp till 70 m
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
4K7014IC-EXTEND-HDMI
EAN
0065030916165
| Allmänt |
| Typ av enhet | Video/ljud/infraröd förlängare |
| Formfaktor | Extern |
| Färg | Svart |
| Lokalisering | Australien, Nya Zeeland, Nordamerika, Storbritannien, Europa |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Datalänkprotokoll | HDMI |
| Max upplösning | 3840 x 2160 @ 60 Hz |
| Max överföringsavstånd | 70 m |
| Statusindikatorer | Strömförsörjning, status |
| Funktioner | IP-styrning, stöd för 2 ljudkanal |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x HDMI-utlopp (lokal enhet) - Type A hona 1 x HDMI-inlopp (lokal enhet) - Type A hona 4 x nätverk (lokal enhet) - RJ-45 hona 1 x IR-utgång (lokal enhet) - telefon 3,5 mm hona 1 x HDMI-utlopp (fjärrenhet) - Type A hona 1 x nätverk (fjärrenhet) - RJ-45 hona 1 x IR-ingång (fjärrenhet) - telefon 3,5 mm hona |
| Diverse |
| Inkluderade tillbehör | IR-mottagare, monteringskit, IR blaster-förlängningskabel |
| Rackmonteringssats | Inkluderat |
| Standarder som följs | Plug and Play, FCC, RoHS, WEEE |
| Strömtillförsel |
| PoE (Power Over Ethernet) | PoC |
| Nätdel | Extern strömadapter |
| Nätspänning | AC 100-240 V |
| Energiförbrukning vid drift | 24 Watt |
| Mått och vikt |
| Bredd | 10.3 cm |
| Djup | 18 cm |
| Höjd | 2.3 cm |
| Vikt | 375 g |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 42.3 cm |
| Emballagets djup | 34.5 cm |
| Emballagets höjd | 6 cm |
| Emballagets vikt | 1.2 kg |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 2 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 50 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 5 - 90% RH (non-condensing) |
|