Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
Startech Cisco GLC-SX-MM Compatible SFP Module, 1000BASE-SX, 1GbE Multimode Fiber MMF Optic Transceiver, 1GE Gigabit Ethernet SFP, LC 550m, 850nm DDM, Cisco IE3200, IE3300, ME1200 - Lifetime Warranty (GLCSXMM10PST) - SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) (likvärdigt med: Cisco GLC-SX-MM) - 1GbE - 1000Base-SX - LC multiläge - upp till 550 m - 850 nm (paket om 10)
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
GLCSXMM10PST
EAN
0065030864312
| Allmänt |
| Förpackad kvantitet | 10 (specificationerna gällerenskild post) |
| Typ av enhet | SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) |
| Formfaktor | Insticksmodul |
| Färg | Silver |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | 1000Base-SX |
| Datalänkprotokoll | 1GbE |
| Dataöverföringshastighet | 1.25 Gbps |
| Optisk våglängd | 850 nm |
| Max överföringsavstånd | 550 m |
| Funktioner | Halvduplexläge, fullt duplexläge |
| Standarder som följs | IEEE 802.3z |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 1000Base-SX - LC multi-mode x 2 |
| Diverse |
| Standarder som följs | UL, FCC, RoHS, MSA |
| OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer | Cisco GLC-SX-MM |
| Mått och vikt |
| Bredd | 1.2 cm |
| Djup | 6.8 cm |
| Höjd | 1.4 cm |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - livstid |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 70 °C |
|