Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
Startech Cisco SFP-10G-LRM Compatible SFP+ Module, 10GBASE-LRM, 10GbE MMF Optic Transceiver, LC Connector, 200m, 1310nm, DDM, Cisco Firepower, ASR9000, C9300, Mini GBIC Transceiver - Lifetime Warranty (SFP10GLRMST) - SFP+ sändar/mottagarmodul (likvärdigt med: Cisco SFP-10G-LRM) - 10GbE - 10GBase-LRM - LC multiläge - upp till 220 m - 1310 nm
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
SFP10GLRMST
EAN
0065030864282
| Allmänt |
| Typ av enhet | SFP+ sändar/mottagarmodul |
| Formfaktor | Insticksmodul |
| Färg | Silver |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | 10GBase-LRM |
| Datalänkprotokoll | 10GbE |
| Dataöverföringshastighet | 10 Gbps |
| Optisk våglängd | 1310 nm |
| Max överföringsavstånd | 220 m |
| Funktioner | Fullt duplexläge, Digital Diagnostics Monitoring Interface (DDMI) |
| Standarder som följs | IEEE 802.3ae |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 10GBase-LRM - LC multi-mode x 2 |
| Diverse |
| Standarder som följs | UL, FCC, RoHS, MSA |
| OEM-tillverkarekvivalent artikelnummer | Cisco SFP-10G-LRM |
| Mått och vikt |
| Bredd | 1.39 cm |
| Djup | 5.84 cm |
| Höjd | 1.26 cm |
| Vikt | 25 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - livstid |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 70 °C |
|