Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
Startech Gigabit PoE+-förlängare med 1 port - 802.3at och 802.3af - 100 m - Repeater - 1GbE - 10Base-T, 100Base-TX, 1000Base-T - upp till 100 m - för P/N: ST12MHDLANU
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
POEEXT1GAT
EAN
0065030860895
| Allmänt |
| Typ av enhet | Repeater |
| Formfaktor | Extern |
| Färg | Svart |
| Nätverksfunktioner |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Typ av kablage | 10Base-T, 100Base-TX, 1000Base-T |
| Datalänkprotokoll | 10Mb LAN, 100Mb LAN, 1GbE |
| Max överföringsavstånd | 100 m |
| Funktioner | Flödeskontroll, full duplex, auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), lagra och vidarebefordra, 2KV ESD Protector |
| Standarder som följs | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3at |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T (PoE+ ingång) - RJ-45 1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T (PoE+ utgång) - RJ-45 |
| Diverse |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 50,000 timmar |
| Standarder som följs | EN 61000-4-2, EN 61000-4-5, FCC, RoHS |
| Strömtillförsel |
| PoE (Power Over Ethernet) | PoE+ |
| Energiförbrukning vid drift | 3.2 Watt |
| Mått och vikt |
| Bredd | 9.4 cm |
| Djup | 7 cm |
| Höjd | 2.6 cm |
| Vikt | 197 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 2 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 50 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 5 - 95 % (icke-kondenserande) |
| Kompatibilitetsinformation |
| Designat för | P/N: ST12MHDLANU |
|