Hem : Produkter : Nätverk : Repeaters & transceivers : StarTech
Startech - QSFP28 passiv loopback testmodul - 100GbE, 40GbE - TAA-kompatibel
Information
Beställningsvara
TillverkareStarTech
Artnr
LOOPBACKPLUG100G
EAN
0065030923491
| Allmänt |
| Typ av enhet | QSFP28 passiv loopback testmodul |
| Formfaktor | Insticksmodul |
| Färg | Silver |
| Nätverksfunktioner |
| Datalänkprotokoll | 100GbE, 40GbE |
| Dataöverföringshastighet | 100 Gbps |
| Funktioner | Låg jitter, kompakt |
| Standarder som följs | IEEE 802.3, IEEE 802.3ba |
| Diverse |
| Standarder som följs | MSA, RoHS |
| TAA-kompatibel | Ja |
| Mått och vikt |
| Bredd | 1.88 cm |
| Djup | 12.6 cm |
| Höjd | 1.33 cm |
| Vikt | 38 g |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 2 cm |
| Emballagets djup | 9.5 cm |
| Emballagets höjd | 1.5 cm |
| Emballagets vikt | 46 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 2 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | -40 °C |
| Max temperatur vid drift | 75 °C |
|