Hem : Produkter : Bildskärmar & TV : TV : Optoma
Optoma Creative Touch 3653RK - 65" Diagonal klass 3-Series LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - interaktiv - med pekskärm (multitouch) - Android - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - Direct LED - svart
Information
Finns i lager
TillverkareOptoma
Artnr
H1F0H06BW101
EAN
5055387668737
| Allmänt |
| Typ av produkt | LED-bakgrundsbelyst, platt LCD-skärm |
| Strömförbrukning (max) | 200 watt |
| Energiförbrukning vid drift | 141.9 watt |
| Diagonalklass | 65" |
| Kommersiell användning | Ja - interaktiv |
| Kombinerad med | Pekskärm (multitouch) |
| Serie | 3-Series |
| Plattform | Android |
| Operativsystem | Android OS 14 |
| TV-tuner | Ingen mottagare |
| TV-mottagaravkänning | Nej |
| Sensorer | Miljöljussensor (ALS) |
| Videogränssnitt | HDMI |
| HDMI-portskvantitet | 3 portar |
| PC-gränssnitt | VGA (HD-15), DisplayPort |
| Bredd | 148 cm |
| Djup | 11.1 cm |
| Höjd | 90.2 cm |
| Vikt | 34 kg |
| Färg | Svart |
| Display |
| Färgstöd | 1.070.000.000 färger |
| Upplösning | 3840 x 2160 |
| Visningsformat | 4K UHD (2160p) |
| Bildkvot | 16:9 |
| LCD-teknik för bakgrundsbelysning | Direct LED |
| Beläggning | Bländfri, anti-fingeravtryck, 4 - 8 % grumling, 7 H hård |
| Bildkontrastförhållande | 1200:1 |
| Dynamisk kontrast | 5000:1 |
| Ljusstyrka | 450 cd/m² |
| Bildvinkel | 178 grader |
| Antal pekpunkter | 40 |
| Svarstid | 8 ms |
| Språk fär bildskärmsmeny | Multilingual |
| Bakgrundsbelysningens livslängd | 50,000 timme/timmar |
| Kommersiella funktioner | OPS-uttag |
| Egenskaper | Bild i bild (ingen mottagare), Low Blue Light Technology, flimmerfri teknologi |
| Ställ och hållare |
| Monteringsgränssnitt för platt bildskärm | 600 x 400 mm |
| Överensstämmer med VESA | Ja |
| Mediespelare |
| Konfiguration | ARM Cortex-A72 + ARM Cortex-A53 - 8 GB - 64 GB |
| Fjärrkontroll |
| Typ | Fjärrkontroll |
| Batteri ingår | Ja |
| Ljudsystem |
| Högtalarsystem | 2 högtalare |
| Uteffekt / total | 40 watt |
| Högtalare | 2 x huvudkanalhögtalare - 20 watt |
| Nätverks- och Internet-multimedia |
| Anknytningsbarhet | LAN, Wi-Fi (valfritt), Bluetooth (tillval) |
| LAN-protokoll | Ethernet |
| Anslutningar |
| Anslutningstyp | 3 x HDMI-ingång VGA-ingång DisplayPort Linjeingång för ljud USB 2.0 4 x USB 3.0 LAN-ingång 2 x USB Mikrofon HDMI-utgång S/PDIF-utgång Linjeutgång för ljud LAN-utgång 2 x beröring RS-232 |
| Diverse |
| Inkluderade tillbehör | 2 pennor |
| Medföljande kablar | USB-pekkabel - 3 m USB-C-kabel - 2 m HDMI-kabel - 3 m |
| Standarder som följs | TUV |
| Hållbarhetsinformation |
| ENERGY STAR-certifierad | Ja |
| Strömtillförsel |
| Nätdel | Nätaggregat |
| Inspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.5 watt |
| Mått och vikt (brutto) |
| Vikt (brutto) | 43 kg |
| Miljöparametrar |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 10 - 90% |
|