| Allmänt |
| Typ av produkt | LED-bakgrundsbelyst, platt LCD-skärm |
| Strömförbrukning (max) | 400 watt |
| Energiförbrukning vid drift | 300 watt |
| Diagonalklass | 75" |
| Kommersiell användning | Ja - interaktiv |
| Serie | 3-Series |
| Plattform | Android |
| Operativsystem | Android OS 14 |
| TV-tuner | Ingen mottagare |
| TV-mottagaravkänning | Nej |
| Sensorer | Miljöljussensor (ALS) |
| Videogränssnitt | HDMI |
| PC-gränssnitt | VGA (HD-15), DisplayPort |
| Bredd | 170.5 cm |
| Djup | 11.1 cm |
| Höjd | 102.6 cm |
| Vikt | 46 kg |
| Display |
| Färgstöd | 1.070.000.000 färger |
| Upplösning | 3840 x 2160 |
| Visningsformat | 4K UHD (2160p) |
| Bildkvot | 16:9 |
| LCD-teknik för bakgrundsbelysning | LED-bakgrundsbelysning |
| Beläggning | Bländfri, anti-fingeravtryck, 25 % ljusspridning, 9 H hård |
| Bildkontrastförhållande | 5500:1 |
| Dynamisk kontrast | 10000:1 |
| Ljusstyrka | 450 cd/m² |
| Bildvinkel | 178 grader |
| Svarstid | 6 ms |
| Språk fär bildskärmsmeny | Arabiska, Tjeckiska, danska, holländska, engelska, finska, franska, tyska, grekiska, ungerska, italienska, norska, Polish, portugisiska, rumänska, ryska, kinesiska (förenklad), kinesiska (traditionell), spanska, svenska, turkiska |
| Bakgrundsbelysningens livslängd | 50,000 timme/timmar |
| Kommersiella funktioner | Optoma Management Suite-lösning (OMS) |
| Ställ och hållare |
| Monteringsgränssnitt för platt bildskärm | 800 x 600 mm |
| Överensstämmer med VESA | Ja |
| Mediespelare |
| USB-port | Ja |
| Antal USB-portar | 7 |
| Konfiguration | 4 x ARM Cortex-A72 + 4 x ARM Cortex-A53 - 8 GB - 64 GB - Mali-G52 MC3 |
| Fjärrkontroll |
| Typ | Fjärrkontroll |
| Ljudsystem |
| Högtalarsystem | 2 högtalare |
| Uteffekt / total | 20 watt |
| Nätverks- och Internet-multimedia |
| Funktioner | Whiteboardtavla, Internet-videouppspelning |
| Anknytningsbarhet | Wi-Fi, LAN |
| Wi-Fi-protokoll | 802.11a, 802.11ac, 802.11ax, 802.11b, 802.11g, 802.11n |
| Programvaruhus | Google Play |
| Anslutningar |
| Anslutningstyp | 3 x HDMI-ingång VGA-ingång DisplayPort-inmatning Linjeingång för ljud USB 2.0 4 x USB 3.0 LAN 2 x USB RS-232 |
| Diverse |
| Inkluderade tillbehör | Power cable (EU, 3 m), power cable (UK, 3 m), power cable (US, 3 m), USB-kabel (2 m), HDMI-kabel (3 m), 2 pennor, fjärrkontroll, batteri |
| Medföljande kablar | USB-kabel |
| Standarder som följs | Google EDLA |
| Hållbarhetsinformation |
| ENERGY STAR-certifierad | Ja |
| Strömtillförsel |
| Nätdel | Nätaggregat |
| Inspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.5 watt |
| Mått och vikt (brutto) |
| Vikt (brutto) | 58.2 kg |
| Miljöparametrar |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 10 - 90% |
|